Bolíviai Szomszédolás
Szerkesztés alatt
Szerkesztés alatt
Érintett látnivalók:
Tiwanaku: : Az egyik legfontosabb régészeti feltárás Bolíviában. Az azonos nevű birodalom 3850 méter magasan található központja az óvilág legmagasabban fekvő nagyvárosa volt. A tiwanakuiak jelentős hatással voltak az utánuk felemelkedő Inka Civilizációra is. Rejtélyes piramisok, sziklából készült hanszórók, helyenként nem emberi arcra hasonlító ábrázolások, precíz csillagászati naptárak és sok más megválaszolatlan kérdés....
La Paz: Az ország (egyik) lenyűgöző fővárosa, aminek megpillantása Punóból érkezve egyedi élmény. Egyben az ellentmondások városa is. A városi tömegközlekedés szerves részét képezi a világ legnagyobb, legmagasabban található és egyben legmodernebb libegőrendszere (már 10 vonallal) ugyanúgy, mint a kb. II. világháború idejéből származo belvárosi kisbuszok. Bár az elnöki adminisztráció most költözött az új modern toronyházába, onnen mégis csak pár sarkot kell sétálni a boszorkánypiacig, ha láma-embriót szeretnénk venni építkezés elött a házunk alapozásához. És ha mindez nem elég, itt őrzik az egyik múzeumban a Magna Fuente-t, egy Tiwanaku környékén talált szertartási tálat proto-sumér!!!! írással.
Copacabana: A Titicaca-tó bolíviai partszakaszának központja, kellemes kicsi üdülőváros. Eléréséhez La Pazból egy szorosnál tutajon úsztatják át buszunkat, mialatt mi azt motorcsónakkal követjük. Innen megközelíthető hajóval a Nap-sziget, ahol a mondák szerint az első inkákat teremtették.
Ha már itt járunk és időnk engedi érdemes még fontolóra venni:
Uyuni sómező: A világ legnagyobb sótengere ami több mint 10.000 km2-en terül el. Megközelíthető La Paz-ból repülővel, vonattal és busszal. Repülővel akár egynapos kirándulás keretében is megtekinthető.
Potosi: A gyönyörű koloniális központtal rendelkező város felett volt található egykoron a világ legnagyobb ezüstbányája. Látogass meg egy működő bányát, ahol a munkamódszerek alig fejlődtek az évszázadok alatt és a kitermelés a mai napig kézi erővel folyik.
Mountain Bike fanatikusoknak: Legurulás a hires “halál út” lejtőin. A fővároshoz közel kezdődő máig használt út 4650 méterről lejt egészen 1200 méterig a 64 kilóméteres szakaszon. Végigkísérhetjük a klíma és a növényzet változását, ahogy a kopár hegyekből kiindulva az út végén megérkezünk a dzsungelbe.